poniedziałek, 13 kwietnia 2015

KOCYK MINKY


Ostatnio "must have'em" dla każdego małego człowieka stał się jego własny kocyk. W sumie nie powinno to dziwić bo większość z nas lubi uczucie czegoś mięciutkiego i puszystego na naszej skórze. 
W połączeniu z taką drobniutką istotką wygląda to jeszcze bardziej uroczo.
Moja rodzina powiększyła się ostatnio o dwa małe Bąble - chłopca i dziewczynkę. Postanowiłam zrobić dla nich taki mięciutki kocyk.
Do wykonania kocyka użyłam: tkaniny bawełnianej "satyna" z autorskim projektem króliczków (ze strony cottonbe.pl) , wypełnienia włókniną silikonową, polaru minky oraz nici w odpowiednim kolorze.
Róże i Zielenie dla dziewczynki
Błękity oraz Beże dla chłopaka 
Kocyk uszyłam z trzech materiałów o tym samym rozmiarze 100x75 cm. Finalnie wyszło po 1,5 cm mniej z każdej strony.
Układamy warstwy : 1. włóknina 2. polar minky prawą stroną do góry 3. tkanina ozdobna lewą stroną do góry. 
Warstwy należy dokładnie pospinać szpilkami zanim wrzucimy na maszynę do szycia, ponieważ lubią się przemieszczać kiedy nie patrzymy ;) Szyjąc zostawiamy miejsce "dziurę" , aby móc przewrócić kocyk na prawą stronę, zaszywamy to ręcznie. Włóknina nie powinna się przemieszczać, ale dla własnego czystego sumienia przeszyłam kocyk dodatkowo na maszynie około 4-5 cm od każdego boku. Wyższa szkoła jazdy to pikowanie, ale musi też współgrać z projektem i nie można go za bardzo tym przeszyciem "poszatkować". Teraz również trzeba uważać, aby warstwy nie przemieściły się względem siebie i nie powstał ściągnięty "krzywulec". Warto trzymać materiały lekko napięte podczas szycia. Kolejnym sposobem na zabezpieczenie wypełnienia może być przyszycie w 4 miejscach ładnych dużych guzików. 


Gotowe kocyki: 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz